• slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.png

Speciální filtry

Firma Fleetguard je nejen přední světový výrobce filtrů a filtračních produktů, ale zároveň vyvijí stále nové a převratné technologie, kterými se odlišuje od konrurence zejména kvalitou a širokou paletou vyráběných produktů.


Mezi stěžejní oblasti produkce Fleetguard, kromě řady klasických výrobků, patří následující novinky:

Palivové předfiltry Fuel PRO

Unikátní technologie Cummins Filtration, řídící se heslem „Seeing is Believing®“ – „Věřím tomu co vidím“, Vám umožní přímo sledovat, kdy je nutné Váš palivový filtr vyměnit. Když je EleMax™ filtr nový, je nízko i hladina paliva. Zvyšující se hladina Vás upozorní na nutnost výměny. Výměna filtru není určována počtem motohodin či ujetých kilometrů. Intervaly výměn tak závisí čistě jen na kvalitě paliva, které používáte. ¦etříte tím náklady na nový filtr, servisní náklady a mnohem víc.

Prvotním účelem filtrů FuelPro® je kromě standardní filtrace především separace vody z paliva. Palivové filtry řady FuelPro® jsou vyráběny pro průtok do 230, do 340, do 680 a do 760 litrů za hodinu. 

Filtrační systémy FuelPro® je možné dodat jak s metrickými tak palcovými závity, volitelně s termostatem kontrolovaným výhřevem (12V/24V) pro zimní starty. V nabídce je i varianta pro Bio-Diesel, případně stoprocentní minerální olej.

K produktům FuelPro® jsou dodávány filtrační vložky EleMax™, které nabízejí maximální spolehlivost, efektivnost a až třikrát delší životnost. Nabízejí perfektní separaci vody z paliva, snížení restrikce průtoku a delší servisní interval. Filtry jsou dodávány ve verzi pro sekundární filtraci 50µ, 25µ (standard), 10µ – zde FuelPro® plní funkci separátoru vody a hrubého filtru, ale také ve verzích 7µ a 2µ – jako primární filtr. 

Jak funguje filtrační vložka EleMax™

Nový filtr

Hladina paliva je ve spodní části, filtr vykazuje minimální restrikce. Filtrováním paliva se odfiltrované nečistoty usazují ve filtru od zdola nahoru. Výše hladiny paliva indikuje zbývající životnost filtru.

Hladina paliva je pod polovinou

Nečistoty zachycené ve filtru způsobí stoupnutí hladiny paliva, které je následně filtrováné přes čistou část filtru.

Hladina paliva se blíží středu

Zatímto hladina paliva zůstává v blízkotisti středu filtru, palivo je stále filtrováno přes čistou část filtru.

Filtr je připraven k výměně

Celá filtrační plocha filtru byla využita, začínají se zvyšovat restikce a filtr by měl být vyměněn.


Vzduchové filtry s větší kapacitou OptiAir™

Fleetguard způsobil revoluci v oblasti filtrace vzduchu s novou řadou vzduchových filtrů OptiAri™.

Tato nová technologie byla navržena aby plnila požadavky na design, zástavbu a životnost filtračních vložek všech výrobců zařízení (OEM). Mezi přední výhody tohoto systému patří:

 • nižší zástavbové rozměry při zachování stejných užitných vlastností
 • delší životnost filtračních vložek pro prodloužení servisních intervalů
 • integrovaný předfiltr pro prodloužení životnosti hlavní filtrační vložky
 • snížená restrikce průchodu vzduchu k posílení maximálního výkonu motoru
 • zkrácený servisní čas pro výměnu filtru
Co produkty OptiAir™ nabízejí oproti standardním výrobkům:

Až o 30% více efektivního filtračního media Až o 60% větší výstupní prostor – nižší restrikce

Filtry paliva pro čerpací stanice

Pro vysoký výkon a delší životnost palivových systémů, je důležité, aby palivo bylo bez kontaminantů a to zejména v případě používání bionafty.

Fleetguard poskytuje "první linii obrany" v zásobníku palivak k zajištění, aby se do palivového systému vašeho motoru dostalo pouze čisté palivo zbavené nečistot a kontaminantů. Výrobci pohoných hmot dodávají palivo podnikům na předem stanovené úrovni čistoty, nicméně procesy a zařízení k přenosu a skladování paliva v nádržích nejsou často udržovány na ideální úrovni. To může přispět k tomu, že se do paliva dostane velké množstív nečistot. Řada filtrů Fleetguard pro čerpací stanice může uržet palivo v čerpacích stanicích na požadované úrovni kvality.


Výhody řady filtrů Fleetguard pro čerpací stanice:

 • lepší kvalita paliva
 • prodloužení životnosti palivové soustavy vašeho motoru (nečistoty jsou odstaněny ještě prřed vstupem do nádrže motoru)
 • nižší spořeba paliva, spolehlivost palivového systému
 • široká škála filtrů, možnost výběru jemnosti filtrace(mikronáže)
 • většinu filtračních hlav je možné vybavit diferenčním indikátorem (který neustále sleduje restrikce a dá signál kdy je třeba filtr vyměnit)
 • nízké pořizovací náklady a nízké provozní náklady
 • snadná údržba

Možnost použití:

 • mobilní palivové nádrže
 • nadzemní nádrže
 • stacionální palivové nádrže
 • čerpací stanice pro lodní aplikace
Vzduchové filtry Direct Flow™

Speciální vzduchové filtry Direct Flow™, jsou určeny zejména pro stroje a zařízení vyžadující větší kapacitu a zárověň menší prostor.

Design filtrů je navržen tak, aby poskytoval větší flexibilitu instalace a umožňoval vybrat řešení, které bude vyhovovat každému stroji.

Filtry Direct Flow™ využívají přímého proudění vzduchu a díky tomu poskytují vyšší výkon a na menším prostoru. Vložky filtru jsou uspořádány v obdelníkovém "V-bloku" a na rozdíl od typických válcových filtrů využívají celý prostor housingu, ve kterém jsou umístěny.

FIltry Direct Flow™ mají až o 78% větší kapacitu než konrurenční válcové filtry.


Nothing Guards Like Fleetguard
Nothing Guards Like Fleetguard.
Tento web používá pouze technické soubory cookies